V Astane sa schádzajú účastníci rokovaní o urovnaní situácie v Sýrii

Astana 3. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Martial Trezzini)

Na rokovania o urovnaní ozbrojeného konfliktu v Sýrii dnes do kazašskej Astany pricestoval osobitný vyslanec generálneho tajomníka OSN pre Sýriu Staffan De Mistura
Informoval o tom hovorca kazašského ministerstva zahraničných vecí. V Astane sú už aj členovia americkej, jordánskej, ruskej a tureckej delegácie.
Osobitný vyslanec OSN pre Sýriu Staffan de Mistura

Ako uviedla agentúra TASS, v poradí štvrté kolo rokovaní o urovnaní situácie v Sýrii sa bude v Astane konať dnes a vo štvrtok. Svoju účasť na nich potvrdili krajiny garantujúce dodržiavanie dohody o zastavení paľby v Sýrii: Irán, Rusko a Turecko. Zúčastnia sa na nich aj predstavitelia OSN, Jordánska a USA, ako i zástupcovia sýrskej vlády a ozbrojenej sýrskej opozície.
Námestník ruského ministra zahraničných vecí Michail Bogdanov minulý týždeň vyslovil predpoklad, že nové kolo rokovaní o urovnaní situácie v Sýrii by sa v Ženeve mohlo konať po 20. máji. Dodal tiež, že stanovenie presného termínu ženevskej schôdzky podľa Moskvy závisí od výsledku štvrtého rokovaní v Astane.
Bogdanov naznačil, že De Mistura po astanskej schôdzke bude chcieť zavítať do viacerých štátov a nevylúčil ani cestu do Moskvy. De Mistura podľa neho má predstavu, aké kroky treba podniknúť po rokovaniach v Astane a chce ich realizovať do začiatku pôstneho mesiaca ramadán.
Pôstny mesiac moslimov tento rok trvá od 27. mája do 25. júna.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)