Washington 19. augusta 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)
 

Predseda výboru pre rozviedku amerického senátu Richard Burr v interview pre agentúru Associated Press uznal, že neexistujú žiadne faktické dôkazy o spiknutí prezidenta USA Donalda Trumpa s Ruskom.

Na snímke zľava ruský prezident Vladimir Putin a americký prezident Donald Trump

Burr robil vyšetrobanie 19 mesiacov, a táto práca bola podľa jeho slov oveľa ťažšia, než si na začiatku myslel.
„Dnes nemáme žiadne faktické dôkazy toho, že medzi Ruskom a Donaldom Trumpom bola tajná dohoda alebo spiknutie,” povedal senátor.
To najhoršie, čo môže výbor urobiť, je pokúsiť sa predčasne zastaviť vyšetrovanie, podotkol zároveň Burr. Dodal, že je ešte niekoľko ľudí, s ktorými je potrebné hovoriť osobne, a tiež niekoľko svedkov, s ktorými bude nutné sa znovu stretnúť. Neuviedol pritom dátum ukončenia vyšetrovania.
Ako sa očakáva, v prvom týždni v septembri sa zíde výbor s hlavnou operačnou riaditeľkou Facebooku Sheryl Sandbergovou a šéfom Twitteru Jackom Dorseym. Vyšetrovanie údajného zasahovania Ruska do amerických volieb a tiež predpokladaných stykov prezidenta Donalda Trumpa s Ruskom uskutočňuje nezávislý prokurátor Robert Mueller a tiež výbory pre rozviedku snemovne reprezentantov a senátu USA.
Moskva neraz odmietla obvinenia z pokusov ovplyvniť voľby v rôznych krajinách a hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov ich označil za „ničím nepodložené”.
 

Príspevok V americkom senáte nenašli dôkazy spiknutia Trumpa s Ruskom, vyšetrovanie pokračuje zobrazený najskôr Hlavné správy.