Turecká humanitárna organizácia IHH uviedla, že v autobusoch, ktoré dorazili do lokality Rašidín, cestovalo približne 400 ľudí. V nedeľu sa plánovaný odsun tisícov ľudí napriek predošlej dohode pozastavil, zrejme v dôsledku útoku na niektoré autobusy v susednej provincii Idlib.

V Aleppe hlásia obnovenie

V Aleppe hlásia obnovenie

Na východe Aleppa, ktoré vládne jednotky obliehajú už niekoľko mesiacov, sa podľa predpokladov nachádza ešte niekoľko desaťtisíc ľudí, povstalcov i civilistov. Štvrte dosiaľ ovládané povstalcami tam v uplynulých týždňoch po mohutných náletoch takmer úplne dobyl sýrsky režim za pomoci svojich spojencov Ruska a Iránu.

Zdroje z vlády predtým informovali o novej dohode medzi sýrskym vedením a povstalcami. Tá podľa nich zahŕňa aj evakuáciu vládou kontrolovaných obcí Fúa a Kafarjá v provincii Idlib, ktorá je v rukách protivládnej opozície. Ešte v piatok evakuácie uviazli po opätovnom vypuknutí bojov. Vláda v Damasku a opozícia si vtedy vzájomne pripisovali zodpovednosť.

V Aleppe hlásia obnovenie

Do šiitských dedín Fúa a Kafarjá juhozápadne od Aleppa podľa SOHR v nedeľu tiež dorazili autobusy. Do bezpečia mali previezť okolo 1500 zranených, žien a detí, uviedli vládni predstavitelia. Milície zo šiitského Iránu, ktoré bojujú na strane sýrskej armády, podľa zdrojov z vlády žiadali, aby výmenou za evakuáciu povstaleckej časti Aleppa bola zrušená aj blokáda týchto dvoch dedín.