Tirana 16. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Hektor Pustina)
 
Prívrženci albánskej opozície prevalili v sobotu policajné zátarasy a pokúsili sa násilím rozbiť vstupné dvere do sídla albánskeho premiéra Ediho Ramu. Výtržníci v rámci protestu, prostredníctvom ktorého žiadali odstúpenie predsedu vlády, hádzali výbušné fľaše a svetlice. Informovala o tom agentúra Reuters

Prívrženci albánskej opozície počas protivládneho zhromaždenia 16. februára 2019 v Tirane

Sídlo premiéra z vládnucej ľavicovej Socialistickej strany Albánska obkolesilo niekoľko stoviek príslušníkov poriadkovej polície. Demonštranti sa do hlavnej vládnej budovy chceli prebojovať kovovými tyčami. Príslušníci poriadkovej polície zakročili proti násilníkom slzotvorným plynom.
Na proteste proti podľa demonštrantov skorumpovanej vláde a za vyhlásenie predčasných volieb, sa podľa agentúry AP zúčastnilo niekoľko tisícok podporovateľov opozície.
Sobotňajšiu demonštráciu zvolala opozičná stredopravicová Demokratická strana Albánska. Predstavitelia Spojených štátov, Európskej únie i ďalších medzinárodných inštitúcií apelovali na opozíciu, aby demonštrácia bola pokojná.
Hlavnou prioritou vlády v západobalkánskom Albánsku ostáva boj proti korupcii a organizovanému zločinu. Tirana verí, že Brusel čoskoro spustí rokovania o jej budúcom členstve v EÚ. Albánsko je členom NATO od roku 2009 a od roku 2014 kandidátskou krajinou na vstup do Európske únie.
 
Príspevok V Albánsku demonštranti zaútočili na sídlo premiéra krajiny zobrazený najskôr Hlavné správy.