V Afganistane je dnes deň národného smútku za obeťami teroristických útokov

Kábul 10. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Afganský prezident Ašraf Ghaní vyhlásil dnešok za deň národného smútku za obeťami vlny bombových útokov, ktorá si v uplynulých dňoch vyžiadala najmenej 200 obetí na životoch a 600 zranených. Informovala o tom agentúra DPA
Na snímke afganský prezident Ašraf Ghaní

Štátne zástavy v celom Afganistane a na jeho zahraničných zastupiteľstvách budú spustené na pol žrdi “na počesť a pamiatku tých, ktorí pri nedávnych teroristických útokoch zomreli mučeníckou smrťou”, uvádza sa v piatkovom vyhlásení kancelárie afganského prezidenta.
Deň národného smútku prichádza v Afganistane po nedávnych teroristických útokoch, ku ktorým došlo v metropole Kábul, provincii Chóst na juhovýchode Afganistanu a v západoafganskej provincii Herát.
Pri výbuchu nálože umiestnenej v aute militantmi z hnutia Taliban, ku ktorému došlo 27. mája v rovnomennom hlavnom meste provincie Chóst, zahynulo 13 príslušníkov afganských bezpečnostných síl a ďalších osem osôb utrpelo zranenia.
Až 160 mŕtvych a 460 zranených si vyžiadal bombový útok, ku ktorému došlo 31. mája v metropole Kábul, kde sa v aute naloženom výbušninami odpálil samovražedný atentátnik. Cieľom útoku bola pravdepodobne budova nemeckého veľvyslanectva.
Ďalších 20 obetí na životoch si vyžiadali tri bombové útoky, ku ktorým došlo v Kábule 3. júna počas pohrebu demonštranta zastreleného políciou.
Sedem mŕtvych a 15 zranených si vyžiadal bombový útok, ku ktorému došlo v utorok pri mešite v meste Herát na západe Afganistanu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)