Taškent 24. februára 2018 (HSP/Foto:TASR/AP)

Dva dni po zrušení vízového režimu pre izraelských občanov v Uzbekistane všetky letenky až do júna boli vykúpené v priebehu iba dvoch dní! Mohlo by sa zdať, že celé obyvateľstvo Izraelu sa rozhodlo navštíviť Uzbekistan…
Ilustračné foto

Uzbecká vláda 10. februára zrušila víza pre izraelských občanov, ktorí sa rozhodnú na obdobie maximálne 30 dní navštíviť krajinu. To isté sa týka občanov Indonézie, Kórey, Malajzie, Singapuru, Turecka a Japonska. Okrem toho uzbecká vláda zaviedla zjednodušenú procedúru získania víz pre obyvateľov ďalších 39 štátov sveta.
V tejto súvislosti uzbecké letecké spoločnosti znásobia počet priamych letov do zahraničia z niekoľkých miest krajiny, hlavné, z Buchary, Samarkandu, Urgenču, Navoje a Karše.
Uzbecký prezident Šavkat Mirzojev na porade s predstaviteľmi viacerých rezortov podčiarkol, že v Uzbekistane vytvoria tie najlepšie podmienky pre návštevy zahraničných turistov. Pripomenul, že vlani Uzbekistan navštívilo 2,7 milióna zahraničných turistov. Niektorí pricestovali za vzdelaním, na liečenie alebo za podnikateľskými účelmi.
Neobvyklý záujem obyvateľov Izraela o letenky do Uzbekistanu sa vysvetľuje pomerne jednoducho: v Izraeli žije vyše 100 tisíc ľudí, ktorí pochádzajú z Uzbekistanu.
Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.