Dizajnérka Victoria Beckham si prevzala vyznamenanie z rúk princa Williama, vojvodu z Cambridge.Dizajnérka Victoria Beckham si prevzala vyznamenanie z rúk princa Williama, vojvodu z Cambridge.
Autor: SITA/AP, Yui Mok

Rodáčke z Harlow vyzna­menanie odovzdal britský princ William. Štyridsaťtriroč­ná bývalá členka skupiny Spice Girls dostala spomínaný titul za prínos módnemu priemyslu.

Na slávnostnom udeľovaní ju sprevádzal manžel, bývalý futbalista David Beckham, ktorý získal rovnaké vyznamenanie v roku 2003, a jej rodičia. „To že som dnes bola v Buckinghamskom paláci, bolo pre mňa absolútnym potešením. Som pyšná na to, že som Britka. Som poctená, že som dostala OBE od vojvodu z Cambridge. Ak snívate vo veľkom a tvrdo pracujete, môžete dosiahnuť veľké veci. Som šťastná, že sa o túto špeciálnu príležitosť môžem podeliť s mojimi rodičmi a manželom, bez ich lásky a podpory by nič z tohto nebolo možné,“ vyjadrila sa o titule Beckham. 

Počas ceremoniálu princ William vyznamenal aj atlétku Jessicu Ennis-Hill a herca Marka Rylancea. Tridsaťjedenročná športovkyňa dostala titul rytierka-komandérka (DBE), o 26 rokov starší držiteľ Oscara si zase prevzal rytiersky titul.