Bratislava 21. októbra 2019 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)

Predseda strany Progresívne Slovensko sa na sociálnej sieti pochválil, že so svojou partnerkou Adelou Zábražnou sa čoskoro stanú rodičmi

Na snímke predseda strany Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban

Ako uviedol, okrem roly prevziať zodpovednosť za spravovanie štátu sa rozhodol s partnerkou prevzať aj rolu rodičov:

“Už to dlhšie neutajíme a keďže sa s vami chceme o našu veľkú novinu podeliť ako prví, kým nás niekto predbehne, trávili sme s Adela Zabrazna nedeľu rozmýšľaním nad tým, čo milé a múdre povieme.

Pred pár mesiacmi sme sa rozhodli, že okrem iných rol by sme radi prevzali na seba aj tú najzodpovednejšiu zo všetkých – stali sa rodičmi.

Nie je to nič ľahké, oznámiť všetkým verejne niečo tak veľmi intímne. No aj tak sa o to chceme s vami podeliť my sami, lebo uprostred všetkých ťažkých a uponáhľaných dní nám práve táto novina prináša pokoj a radosť, ale aj motiváciu a zodpovednosť ísť ďalej.

Pretože – už to robíme aj preň. Aby sme naše dieťatko vychovávali v najlepšom možnom svete.”

Táto správa prichádza len deň predtým, ako exprezident a predseda novovzniknutej strany Za ľudí vyhlásil, že sa nebude spájať do trojkoalície so stranami PS/Spolu. Kiska sa nazdáva, že podľa posledných prieskumov by takéto spojenie nemalo šancu poraziť SMER vo voľbách a zároveň by bolo sklamaním pre tretinu jeho voličov. Rozhodnutie Kisku bolo však pre Trubana sklamaním. On sa na rozdiel od Kisku nazdáva, že by v takejto trojkoalície mali väčšie šance vyhrať:

“Žiaľ, dnes sa strana Andreja Kisku Za ľudí rozhodla nevytvoriť s nami spoločnú trojkoalíciu, ktorá by zvýšila naše spoločné šance vyhrať vo voľbách a získať poverenie na zostavenie vlády zmeny. Rešpektujeme ich rozhodnutie, aj keď je nám to ľúto. O spoluprácu sa ale budeme snažiť aj naďalej”, uviedol na sociálnej sieti líder PS. Strana Za ľudí a KDH sú pre progresívcov podľa jeho slov “najbližšími partnermi”.

Zdroj