Bratislava 23. marca 2020 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/Alexei Yereshko, Russian Defense Ministry Press Service via AP)

Desiate vojenské lietadlo Il-76 so zdravotníckym materiálom odletelo z Ruska do Talianska, materiál pomôže v boji s pandémiou koronavírus, uviedlo ruské ministerstvo obrany

Ruské lietadlá smerujúce do Talianska

„Desiate lietadlo II-76 vojenského ruského letectva odletelo z letiska Čkalovskij (blízko Moskvy) do Talianskej republiky s ruskými jednotkami a vybavením na palube,“ uvádza sa vo vyhlásení ministerstva.

„Rusko poskytlo iba jedno z pätnástich svojich vojenských laboratórií,“ uviedol náčelník jednotiek radiačnej, chemickej a biologickej obrany Ruskej federácie. Taktiež zdôraznil, že vyslanie vojenských odborníkov do Talianska s cieľom bojovať proti koronavírusu im umožní získať rozsiahle skúsenosti.

Po objasnení a koordináciu s talianskou stranou aplikačných oblastí začnú ruskí vojenskí lekári a virológovia poskytovať pomoc v boji proti infekcii.

Ruský prezident Vladimir Putin minulú sobotu v telefónnom rozhovore s talianskym premiérom Giuseppem Conte potvrdil zámer poskytnúť pohotovostný pomoc v boji s koronavírusom a vyložil jej hlavné body.

Okrem Rusov do Talianska dorazili aj lekárski špecialisti z Číny a Kuby.

Taliansko je na prvom mieste v Európe v šírení koronavírusu a nedávno predbehlo Čínu v počte obetí. Podľa posledných správ na Apeninách zaregistrovali takmer 60 tisíc prípadov nákazy a zomrelo vyše 5,4 tisíce ľudí.

[embedded content]

[embedded content]

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj