Banská Bystrica 4. januára 2017 (HSP/Foto:Anton Holienčin)

Najvyššia basketbalová súťaž na Slovensku Eurovia SBL odštartovala hneď prvým v poradí už 22. kolom základnej časti

V tomto kole budeme svedkami ďalšieho ťaháka, ale až o päť dní neskôr, nakoľko súboj BC Prievidza – KB Košice odložili až na 9.januára, nakoľko Prievidžania majú pohárové povinnosti v Euro cupe, kde postúpili do základnej skupiny a v súčasnosti bojujú o možnosť postupu do vyraďovacej časti.

Basketbalisti MBK Karlovka Bratislava budú mať výhodu domáceho prostredia s ambicióznym družstvom KB Košice, ktoré má v tejto sezóne najvyššie ciele. Na snímke z prvého súboja vidieť domáceho Davida Abrháma s číslom 14 pri útočnej akcii na kôš Košíc, kde sa ho snaží ubrániť košický legionár Radenko Pilčevič (č.8) na snímke prvý zľava v červenom dreseBasketbalisti MBK Karlovka Bratislava budú mať výhodu domáceho prostredia s ambicióznym družstvom KB Košice, ktoré má v tejto sezóne najvyššie ciele. Na snímke z prvého súboja vidieť domáceho Davida Abrháma s číslom 14 pri útočnej akcii na kôš Košíc, kde sa ho snaží ubrániť košický legionár Radenko Pilčevič (č.8) na snímke prvý zľava v červenom drese

Aj napriek tejto skutočnosti súboje Levice-Handlová, Lučenec – Svit môžu priniesť zaujímavý dramatický basketbal od prvej do poslednej minúty. Ďalšie dva súboje Nitra – Komárno a Karlovka – Košice mali by mať pevne v rukách favorizované družstvá z Komárna a z Košíc. Voľný žreb v tomto kole majú basketbalisti zo Spišskej Novej Vsi, ktorí sa po dvoch  víťazstvách konečne odpútali z posledného miesta tabuľky a Čierneho Petra prenechali zatiaľ Nitre. Stretnutie Inter Bratislava – MBK Karlovka Bratislava predohrali už 16.decembra 2016 a hralo sa netradične predpoludním o 11,00 hod. Pred rekordnou návštevou 1 100 divákov (školská mládež) zvíťazil Inter Bratislava 82:57 (36:19).

Pozrime sa teda, kto, s kým a kedy sa stretne v 22. kole Eurovia SBL?

BK  LEVICKÍ  PATRIOTI  LEVICE – MBK  HANDLOVÁ (18,00 hod. rozhodujú: Doušek,Lamoš, Turček).

MBK  LUČENEC –  BK  ISKRA SVIT (18,00 hod. rozhodujú:  Šarišský, Kovalčík, P.Gacík).

MBK  SPU  NITRA  –  MBK  RIEKER  COM-THERM  KOMÁRNO (18,00 hod. – rozhodujú: Pipíška, Kurpáš, Holländer).

MBK KARLOVKA BRATISLAVA – KB KOŠICE (18,00 hod. – rozhodujú: Ženiš, Turčin, Fontányi).

Jozef  Cvajniga