Bratislava 29. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR- Henrich Mišovič)

Po necelých troch týždňoch fyzickej a hernej prípravy na blížiace sa majstrovstvá Európy (23. augusta – 8. septembra) si slovenské volejbalové reprezentantky otestovali formu v troch medzištátnych dueloch. Od piatka do nedele nastúpili v Nitre trikrát proti Chorvátkam a ani v jednom prípade sa nedočkali víťazstva

Na snímke volejbalistka roka Nikola Radosová

Zverenky talianskeho trénera Marca Fenoglia ťahali za kratší koniec predovšetkým v koncovkách setov a súperkám od Jadranského mora podľahli postupne 2:3, 1:3 a 1:3. Koncom tohto týždňa ich čakajú pod Zoborom ďalšie dve previerky, v piatok a v sobotu nastúpia proti Maďarkám.

Slovenky boli najbližšie k víťazstvu v piatok, keď hladko ovládli prvý aj tretí set. V druhom a štvrtom dejstve však neuspeli a v tajbrejku prehrali tesne 16:18. Sobota ponúkla štyri vyrovnané sety, z ktorých len jeden získali domáce hráčky a totožný priebeh mal aj nedeľňajší dopoludňajší modelovaný duel. Jeho špecifikom bolo, že tímy museli potvrdiť zisk bodu v následnej dohrávke. “Vyskúšali sme si hernú konfrontáciu so silným súperom, čo nám padlo vhod. Najviac som bol spokojný s prvým zápasom, v ďalších dueloch to už bolo horšie. Som rád, že som mohol vyskúšať všetky hráčky počas týchto troch dní. Debut v reprezentácii absolvovala Karolína Fričová a ukázala pekné momenty. Teší ma aj to, že sa na ihrisko dostala Jaroslava Pencová, je to pre nás veľmi dôležitá hráčka a verím, že bude môcť štartovať na majstrovstvách Európy,” cituje oficiálny web Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) kouča Fenoglia.

Pozíciu líderky tímu potvrdila proti Chorvátkam smečiarka Nikola Radosová. V piatok si pripísala devätnásť bodov a v nedeľu pridala ďalších desať. “Na výsledky sme sa počas týchto troch dní veľmi nesústredili. Snažili sme sa odovzdať na ihrisku to, čo sme posledné týždne trénovali. Som celkom spokojná. Po ťažkej príprave to nebolo jednoduché, ale bojovali sme a myslím si, že sa dalo na to pozerať. Chorvátky boli výborným súperom na prípravu, nemohli sme ani v jednom momente poľaviť. Vieme, že nás čaká veľa náročnej práce, ale sme na to mentálne nastavené a chceme byť na šampionát dobre pripravené,” zhodnotila pre svf.sk 27-ročná rodáčka z Bojníc.

Slovenská reprezentácia pokračuje v prípravne na kontinentálny šampionát naďalej v Nitre a v rovnakom zložení ako doteraz. Realizačný tím bude mať proti Maďarkám rovnako k dispozícii 16 volejbalistiek. Potom týchto stretnutiach už môže dôjsť k prvým selekciám v nominácii. “Škoda, že sme nevyhrali ani jeden duel proti Chorvátkam, to by nám zdvihlo sebavedomie. V koncovkách nám možno chýbala koncentrácia, prejavila sa aj únava. Najbližšie nás čakajú Maďarky, na zápasy sa teším, keďže som prestúpila do Nyíregyházy a budem tam mať aj budúce spoluhráčky,” dodala kapitánka družstva Babora Koseková.

Záverečný turnaj ME odštartuje 23. augusta a jedna zo štyroch základných skupín šampionátu sa uskutoční na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Slovenky sa predstavia pred domácim publikom minimálne v piatich súbojoch, keď nastúpia proti Španielsku, Švajčiarsku, Bielorusku, Nemecku a Rusku. Do vyraďovacej fázy postúpia štyri najlepšie výbery z každej skupiny. Bratislava bude hostiť aj dva osemfinálové zápasy, súboje o medaily sa odohrajú výlučne v tureckej Ankare. Ďalšími hostiteľskými mestami sú poľská Lodž a maďarská Budapešť.

Výsledkový súhrn minulotýždňových prípravných zápasov slovenskej ženskej volejbalovej reprezentácie:

PIATOK
Slovensko – Chorvátsko 2:3 (15, -20, 13, -23, -16)
Zostava a body SR: Radosová 19, Hrončeková 11, Palgutová 13, Kostelanská 13, Herelová 15, Ovečková 2, libero Španková

SOBOTA
Slovensko – Chorvátsko 1:3 (-20, -22, 24, -20)
Zostava a body SR: Hudecová 6, Abrhámová 11, Šunderlíková 15, Kijaková 9, Szabóová 9, B. Koseková 3, libero Jančová (K. Fričová 5, Pencová 2)

NEDEĽA
Slovensko – Chorvátsko 1:3 (-25, 23, -21, -23)
Zostava a body SR: Radosová 10, Herelová 11, Palgutová 8, Kostelanská 18, Pencová 3, B. Koseková 4, liberá Španková a Jančová (Hudecová 3, Hrončeková 3, Ovečková 3, Szabóová 5, K. Fričová 2, Šunderlíková 7)

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj