Uväzneného peruánskeho exprezidenta Fujimoriho previezli do nemocnice

Lima 24. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP Photo/Martin Mejia)

Uväzneného peruánskeho exprezidenta Alberta Fujimoriho previezli v sobotu do nemocnice v dôsledku náhleho poklesu krvného tlaku, informovala v nedeľu agentúra AP
Odsúdený bývalý peruánsky prezident Alberto Fujimori

Lekár Alejandro Aguinaga novinárom povedal, že 79-ročného Fujimoriho, ktorý si odpykáva trest v zariadení vo východnej časti hlavného mesta Lima, previezli v sanitke na kliniku v centre metropoly.
V septembri Fujimori na svojom twitterovom účte uviedol, že trpí arytmiou, pre ktorú bol už dvakrát tento rok hospitalizovaný.
V pondelok Fujimori požiadal o milosť zo zdravotných dôvodov, hovoril, že jeho stav sa zhoršuje.
Peruánsky prezident Pedro Pablo Kuczynski avizoval, že rozhodne o milosti do konca tohto roka, a to po konzultácii s lekármi.
Peruánsky zákon ustanovuje, že žiadna osoba odsúdená za vraždu alebo únos nemôže dostať prezidentskú milosť. Výnimkou je, ak je dotyčný v záverečnom štádiu ochorenia.
Tri predchádzajúce žiadosti od Fujimori o milosť od roku 2013 boli odmietnuté po tom, čo lekári uviedli, že netrpí nevyliečiteľnou chorobou alebo ťažkou duševnou poruchou.
Fujimori bol prezidentom Peru v rokoch 1990-2000. Počas svojho pôsobenia sa mu takmer úplne podarilo zlikvidovať povstaleckú maoistickú skupinu Sendero Luminoso (Svetlý chodník), ktorá držala krajinu v trvalom strachu mnoho rokov. V roku 2009 ho súd usvedčil z porušovania ľudských práv v prípade zabitia 25 civilistov vládnymi eskadrami smrti a vymeral mu 25-ročný trest.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)