Pjongčang 19. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Kvalifikácia o štvrťfinále je opäť osudom slovenského olympijského hokeja. A na ZOH v Pjongčangu je osudom aj mužstvo USA, na ktoré reprezentačný výber SR narazí druhýkrát. Po piatkovej tesnej prehre tentoraz v utorok o 12.10 miestneho času (04.10 SEČ) v hale centra Kangnung.
Na snímke obranca slovenskej hokejovej reprezentácie Dominik Graňák

Američania opäť vyrukujú s rýchlym a agresívnym hokejom. “Myslím, že aj v tomto zápase a ešte viac potom proti Slovinsku nám chýbal kúsok šťastia. Ja dúfam, že teraz ho už mať budeme,” konštatoval pre TASR Dominik Graňák. Na druhej strane si uvedomuje, že treba tomu pomôcť aj zlepšením niektorých herných činností na čele s vhadzovaniami: “Naše percentá boli až strašidelné. Vôbec nám to nešlo a bol to cítiť, dostávali sme sa pod tlak najmä po buly v obrannom pásme. Keď si uvedomíme, koľko sme tých vecí neurobili dobre, tak ten výsledok je vlastne prijateľný a ak ich zlepšíme, možno bude teraz aj v náš prospech.”
Martin Bakoš si aj nahlas myslí, že nič nie je stratené ani proti favorizovanému tímu: “Ja si myslím, že je to dobrý súper. Človek si nevyberie, mohli sme dostať aj Čechov a Švajčiarov. Mali sme vyhrať skupinu alebo aspoň doviesť do víťazstva zápas proti Slovincom, teraz si už nenavyberáme. Keď chceme ísť do štvrťfinále, musíme zdolať niekoho silného a myslím si, že Ameriku by sme mohli. Treba dať o gól viac ako súper. Je to úžasná šanca niečo dokázať, len si treba veriť.”

Pravdepodobné zostavy:
SR:
Laco – Starosta, Čajkovský, Baranka, Ďaloga, Čerešňák, Graňák, Valach, Mikuš – Kudrna, Surový, Nagy – Lamper, Bubela, Haščák – Bakoš, Krištof, Ölvecký – Paulovič, Marcinko, Cingel
USA: Zapolski – Sanguinetti, Gunderson, Gilroy, Welch, Blum, Billins, Wisniewski – Butler, Greenway, Bourque – Little, Roe, O’Neill – Donato, Arcobello, Terry – Gionta, McCarthy, Stoa – Kolarik