Berlín 22. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Markus Schreiber)

Nemecká polícia pokračuje dnes v pátraní po podozrivom 24-ročnom Tunisanovi Anisovi Amrim, ktorého doklady sa našli na podlahe v kabíne kamiónu po tom, ako v pondelok vrazil do vianočného trhoviska v Berlíne.

Na snímke ľudia kráčajú okolo stánkov na vianočných trhoch, ktoré opätovne otvorili tri dni po útokuNa snímke ľudia kráčajú okolo stánkov na vianočných trhoch, ktoré opätovne otvorili tri dni po útoku

Denník Süddeutsche Zeitung (SZ) uviedol, že na tomto kamióne sa našli odtlačky prstov hlavného podozrivého v tomto prípade – Tunisana Amriho.

Odtlačky prstov tohto muža vyšetrovatelia identifikovali na dverách kamióna s poľským EVČ, a to na strane vodiča. Stopy sa tiež zistili na volante vodiča, napísali SZ. Skutočného vodiča kamiónu našli krátko po útoku zavraždeného v kabíne.

Razie sa dnes konali v mestách Dortmund a v utečeneckom tábore v meste Emmerich am Rhein v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko, ako aj na viacerých adresách v Berlíne, kde sa Tunisan postupne počas svojho pobytu v Nemecku zdržiaval.

Médiá zverejnili tiež informácie o štyroch zatknutých v súvislosti s hľadaným podozrivým. Nemecká spolková prokuratúra však akékoľvek informácie o zadržaných v súvislosti s útokom poprela.

Vyšetrovatelia Amriho zatiaľ považujú za hlavného podozrivého v prípade útoku kamiónom, pri ktorom v pondelok v Berlíne zomrelo 12 ľudí a 48 ďalších utrpelo zranenia.

Berlín opäť otvoril vianočné trhy

V Berlíne dnes pre verejnosť znova otvorili vianočné trhy neďaleko Pamätného kostola cisára Viliama.

Medzi trhovisko a priľahlé cesty umiestnili úrady z bezpečnostných dôvodov betónové zábrany. Prevádzkovatelia trhoviska ho však otvorili v smútočnom duchu, na mieste chýbajú blikajúce svetlá a hlasná hudba.

Otvorenie trhov sprevádzalo smútočné stretnutie. Berlínčania a ďalší návštevníci mesta kládli k pamätníku za obete tejto tragédie sviečky a biele ruže. Obeťami, ktorých totožnosť sa dosiaľ podarilo potvrdiť, sú najmenej šiesti Nemci, izraelská turistka a Talianka.