Tokio 18. júla 2019 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Kyodo News via AP)

Na najmenej 12 stúpol počet obetí predpokladaného podpaľačského útoku, ku ktorému došlo vo štvrtok v japonskom meste Kjóto. Podľa hasičských zdrojov, ktoré cituje agentúra AP, zranenia utrpelo 35 osôb a ďalší ľudia môžu byť nezvestní

Na snímke horiace štúdio Kyoto Animation

Požiar vypukol v štúdiu animovaných filmov.

Niekoľko zranených je v kritickom stave. Trojposchodovú budovu plamene zničili. Z úmyselného založenia požiaru je podozrivý muž, ktorý sa sám nachádza medzi zranenými a je hospitalizovaný. Podľa svedeckej výpovede podozrivý podpaľač rozlial vo vnútri budovy horľavú látku. Motívy jeho konania neboli bezprostredne známe.

Požiar vypukol približne o 10.30 h miestneho času (3.30 h SELČ), spresňuje stanica BBC. Ľudia nachádzajúci sa neďaleko miesta začuli niekoľko výbuchov. Štúdio animovaných filmov Kyoto Animation, známe aj pod skratkou KyoAni, vyrába obľúbené animované seriály a filmy.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj