Marseille 19. februára 2019 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Claude Paris)
 
Policajti vo francúzskom meste Marseille usmrtili v utorok muža, ktorý zranil dvoch chodcov pri útoku nožom. Tlačová agentúra AFP to uviedla s odvolaním sa na oficiálne zdroje

Na snímke vyšetrovatelia na mieste činu

Ďalšia osoba utrpela zranenia, keď ju zasiahli do nohy úlomky vystreleného projektilu.  Útok nožom sa odohral v popoludňajších hodinách na rušnej ulici v centre Marseille, druhého najväčšieho mesta Francúzska s dôležitým prístavom. Motív tohto činu nebol bezprostredne známy. Polícia uviedla, že jej príslušníci začali strieľať na útočníka, keď ich ohrozoval zbraňou.
Útok nožom nebol politicky motivovaný. Uviedla to miestna prokuratúra, ktorej vyjadrenie priniesla tlačová agentúra AFP.  “Bolo to napadnutie podľa všeobecného práva,” povedal prokurátor Xavier Tarabeux. Podľa aktualizovaných údajov muž vyzbrojený nožom zranil v popoludňajších hodinách troch chodcov.
V októbri 2017 muž tuniského pôvodu ubodal dve ženy pred hlavnou železničnou stanicou v Marseille, na čo ho zastrelili hliadkujúci vojaci. K tomuto útoku sa neskôr prihlásila teroristická organizácia Islamský štát.
Príspevok Útok nožom v Marseille nebol politicky motivovaný zobrazený najskôr Hlavné správy.