Madrid 20. augusta 2018 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Emilio Morenatti)
 
Katalánski policajti zastrelili v pondelok muža vyzbrojeného nožom, ktorý sa za pokriku “Alláhu akbar” pokúsil vtrhnúť na ich stanicu. K incidentu došlo v meste Cornella de Llobregat pri Barcelone, informovala agentúra EFE. Podľa nej išlo o zjavný islamistický útok.

Na snímke zriadenci odvážajú do márnice mŕtve telo muža, ktorý ráno v meste Cornela de Llobregat za pokriku “Alláhu akbar” zaútočil nožom na dôstojníka na policajnej stanici

“Muž vyzbrojený nožom prišiel dnes ráno na policajnú stanicu v Cornelle s cieľom napadnúť policajtov. Agresor bol zastrelený,” uviedla polícia.
Podľa oficiálnych zdrojov bol útočník obyvateľom mesta Cornella de Llobregat a v dokladoch bol vedený ako cudzinec žijúci v Španielsku.
Zdroje blízke prípadu informovali, že útočníkom bol Alžírčan žijúci v Španielsku.
 
Katalánska polícia vyšetruje útok ako teroristický čin
Polícia vyšetruje útok ako teroristický čin. Komisár Rafel Comes na tlačovej konferencii uviedol, že polícia útočníka kričiaceho “Alláhu akbar” zastrelila po tom, ako sa mu podarilo dostať do budovy a vytiahnuť nôž.
Na policajných staniciach v Španielsku po incidente posilnili bezpečnosť. Polícii pomáhajú s vyšetrovaním incidentu i španielske tajné služby, informovala agentúra AP.
Komisár Comes uviedol, že útočník okolo 05.45 h vyzváňal policajtom na stanici a žiadal, aby ho vpustili dovnútra. Keď mu vyhoveli a vpustili ho dnu, vytiahol “veľký nôž” a vyrútil sa na policajtov.
Podľa Comesa išlo zjavne o premyslený útok, ktorý polícia “momentálne” hodnotí ako “teroristický čin”
Domnelý útočník, ktorého doposiaľ neidentifikovali, žil neďaleko policajnej stanice. Mal pri sebe doklady vrátane preukazu totožnosti, ktorých autenticitu polícia preveruje.
Comes povedal, že polícia vyšetruje mužovo zázemie a momentálne čaká na vydanie príkazu na prehliadku jeho bytu.
Komisár ďalej uviedol, že polícia doposiaľ nenašla nič, čo by pondelňajší incident spájalo s útokmi v mestách Barcelone a Cambrils, ktoré si pred rokom v auguste vyžiadali dovedna 16 obetí.
Zdroje oboznámené s prípadom už predtým informovali, že útočníkom bol Alžírčan žijúci v Španielsku.
 
Príspevok Útok na policajtov v Katalánsku, muž kričal Alláhu akbar. Polícia to vyšetruje ako teroristický čin zobrazený najskôr Hlavné správy.