Abuja 20. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)

Humanitárna organizácia Action Against Hunger v piatok oznámila, že štvrtkový útok na jej konvoj v severovýchodnej Nigérii, z ktorého sú podozriví extrémisti, si vyžiadal jednu obeť a šesť ľudí je nezvestných

Ilustračné foto

Podľa Action Against Hunger konvoj smeroval do mesta Damasak, ktoré leží na hraniciach s Nigerom. Pri útoku prišiel o život jeden zo šoférov. Nezvestní sú šiesti ľudia – ide o dvoch šoférov, jedného  zamestnanca tejto organizácie a troch zdravotníckych pracovníkov.

Ako napísala agentúra AP, v tejto oblasti pôsobí nábožensko-extrémistická organizácia Boko Haram, ako i ďalšie hnutia napojené na Islamský štát. Džihádisti z Boko Haram predstavujú neustálu hrozbu pre komunity v severovýchodnej časti Nigérie i v susednom Čade, Nigeri a v Kamerune.

Cieľom Boko Haram je nastoliť striktné dodržiavanie islamského práva šaría. Od roku 2009 má na konte už tisíce obetí a podľa odhadov viac ako 2,5 milióna ľudí opustilo svoje domovy.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj