Karlsruhe 12. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Marcel Kusch/dpa/AP)

Nemeckí vyšetrovatelia vychádzajú v prípade útoku na autobus futbalového klubu Borussia Dortmund z predpokladu, že išlo o teroristický útok.

V súvislosti s utorkovými výbuchmi zadržali jedného z dvoch islamistov, ktorých považujú za podozrivých, po druhom pátrajú, oznámila dnes Spolková prokuratúra.

Na snímke policajti strážia miesto, kde neďaleko tímového autobusu Borussie Dortmund v utorok vybuchli tri nálože

“Možno predpokladať, že máme do činenia s teroristickým pozadím,” povedala novinárom hovorkyňa prokuratúry. Dodala však, že “presný motív je naďalej nejasný”, aj keď list nájdený neďaleko miesta útoku môže poukazovať na islamský extrémizmus.

List z miesta útoku žiada stiahnutie nemeckých prieskumných lietadiel z Turecka, odkiaľ podnikajú lety nad Sýriou, a uzavretie leteckej základne Spojených štátov Ramstein v Nemecku. Hodnovernosť listu stále vyhodnocujú, uviedla hovorkyňa. Vyšetrovatelia majú podľa nej na druhej strane “vážne pochybnosti” o ďalšom prihlásení sa k zodpovednosti, ktoré na internete zverejnili zrejme ľavicoví extrémisti.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.