Épernay  8. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Thibault Camus)

Mal to byť ďalší útok na etapové víťazstvo, ale napokon Peter Sagan nebol ani na pódiu pre trojicu najlepších. V 3. etape Tour de France hovoril pre slovenského šprintérskeho lídra tímu Bora-Hansgrohe stúpavý klasikársky záver v Épernay, lenže rovnaké ambície mali viacerí vyznávači šprintov do krátkych kopcov

Na snímke Peter Sagan

Jeden z nich, Francúz Julian Alaphilippe, zaútočil 16 km pred cieľom na prémii III. kategórie Côte de Champillon (1,8 km, 6,6 %) a svoje sólo doviedol do úspešného konca. Sagan došiel v silnej skupine jedenástich prenasledovateľov s mankom 26 sekúnd na 4., čiže celkovo 5. mieste.

“Išiel som na plný plyn v nebezpečných stúpaniach na konci etapy, ale nestačilo to. Keď zaútočil Alaphilippe, prekvapilo ma to. Udržal to až do konca, patrí mu moja gratulácia. Predviedol veľmi silný útok,” uviedol Peter Sagan, cituje ho oficiálny portál letour.fr.

Sagana môže tešiť zisk líderskej pozície v bodovacej súťaže, kde útočí na rekordné siedme víťazstvo. Dosiaľ mu patrilo zelené tričko len zásluhou toho, že líder celkového poradia Holanďan Mike Teunissen uprednostnil cennejšie žlté. Keďže však Sagan pozbieral v pondelok 26 bodov (9 bodov za 7. miesto na šprintérskej prémii, 17 bodov za 5. miesto v cieli etapy), so 76 bodmi sa dostal na čelo súťaže o zelený dres. Druhý je Austrálčan Michael Matthews s mankom 17 bodov. V celkovom poradí patrí Saganovi 18. priečka o minútu za novým lídrom Alaphilippom.

“Vždy to môže byť lepšie aj horšie. Mám len o pár bodov viac ako Michael Matthews. Nič ešte nie je hotové v súťaži o zelený dres. Do Paríža je ešte dlhá cesta. Už zajtra sa pokúsime uspieť v hromadnom šprinte,” doplnil Peter Sagan.

Utorková 4. etapa s dĺžkou 213,5 km sa odohrá už čisto na francúzskych cestách a cyklistov zavedie z Reims do Nancy. Na 121. kilometri jazdci prekonajú stúpanie IV. kategórie Côte de Rosieres (1 km, 7 %), potom bude nasledovať šprintérska prémia v Lérouville a 15 km pred koncom príde na rad ďalšie “štvorkové” stúpanie Côte de Maron (3,2 km, 5 %). Záverečný kilometer sa pôjde po rovine a očakáva sa hromadný dojazd.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj