Zürich 20. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ennio Leanza)

Muž, ktorý postrelil v pondelok v zürišskej mešite troch ľudí, je mŕtvy, uviedla dnes švajčiarska polícia

Potvrdila, že telo, ktoré sa našlo neďaleko miesta útoku, patrí útočníkovi. Oznámila to agentúra Reuters.

Útočník z mešity v Zürichu je podľa vyjadrenia polície mŕtvyÚtočník z mešity v Zürichu je podľa vyjadrenia polície mŕtvy

Zürišská kantonálna polícia informovala, že podozrivý bol identifikovaný. Neuviedla však žiadne podrobnosti. Tlačová konferencia je naplánovaná na 14.00 h SEČ.

Ozbrojený muž vnikol v pondelok v podvečerných hodinách do tamojšieho islamského modlitebného centra neďaleko miestnej hlavnej železničnej stanice a začal strieľať na prítomných.

Bilancia útoku predstavuje troch zranených vo vek 30, 35 a 56 rokov, pričom, najstarší a najmladší z trojice utrpeli ťažké a tretí poškodený stredne ťažké zranenia.

Útočník v tmavom odeve a tmavej čiapke opustil miesto činu a napriek takmer okamžitému alarmovaniu policajných zložiek sa mu podarilo ujsť.

O niekoľko hodín neskôr sa pod mostom, rádovo niekoľko stoviek metrov od dejiska streľby, našlo bezduché telo.

Polícia uviedla, že vyšetrovanie pokračuje.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.