Utočník z Konga už pozná verdikt súdu za znásilnenie Poľky a transexuálky

Rimini 14. novembra 2017 (HSP/Foto: TASR/AP- Manuel Migliorini/ANSA)

Súd vyriekol trest pre Guerlina Butunga z Konga, prvého zo štyroch z gangu, ktorý v noci 26. augusta znásilnil na pláži Miramare v Rimini mladú Poľku a neskôr aj transsexuálnu prostitútku pôvodom z Peru
Na snímke polícia vedie jedného z obvinených, 20-ročného muža menom Guerlin Butungu pôvodom z Konga, ktorý je rezidentom vo Vallefoglia so štatútom utečenca

Ako uvádza denník La Repubblica, Butungu dostal 16 rokov väzby a pokutu 4000 eur vrátane všetkých nákladov (súdne trovy a uväznenie) za svoje činy, ako prvý spomedzi štyroch, ktorí v auguste na pláži v Rimini napadli dvojicu poľských turistov, muža zbili a držali a mladú ženu znásilňovali, potom ich ešte okradli, ženu hodili do mora a utiekli.
K identifikácii páchateľa výrazne napomohlo svedectvo peruánskej prostitútky, ktorá podrobne opísala jeho výzor a aj to, čo vykonal. Vďaka tomu bol Butungu zatknutý už 3. septembra a mohlo sa pomaly začať vedenie procesu proti nemu.
Butungu by mal okrem väzby navyše v občiansko-právnom konaní zaplatiť ako odškodnenie 30.000 eur mladej Poľke a 20.000 eur jej partnerovi, 30.000 eur peruánskej prostitútke a 10.000 eur mestu Rimini. Po vypršaní 16-ročného trestu má byť Butungu okamžite vyhostený z Talianska.
Na súde sa počas vyšetrovania postupne preukázali aj činy ďalších podozrivých z gangu, ktorí sa aj k svojim činom priznali, a to dvoch marockých bratov vo veku 15 a 16 rokov a 17-ročného Nigérijčana. Tí kvôli svojej neplnoletosti budú súdení v oddelenom procese.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)