Zürich 20. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/Salvatore Di Nolfi/Keystone/AP)

Švajčiarska polícia nezistila nijaký islamistický či krajne pravicový motív činu mladého muža, ktorý sa zastrelil po tom, ako v pondelok večer postrelil v islamskom modlitebnom centre v Zürichu troch ľudí.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Šéfka tamojšej kriminálnej polície Christiane Lentjesová Meiliová dnes uviedla, že vyšetrovanie útoku i domnelého páchateľa – 24-ročného Švajčiara – pokračuje. Nič však podľa jej slov nenasvedčuje tomu, že by čin súvisel s terorizmom a jeho páchateľ bol napojený na islamistické zoskupenia.

Muž sa podľa doterajších poznatkov zaujímal o okultizmus a doma mal množstvo predmetov týkajúcich sa tejto oblasti. Zatiaľ však neexistuje dôkaz, že by podstúpil psychiatrickú liečbu.

Vražednú zbraň mal Švajčiar v legálnej držbe a po incidente v centre sa ňou zastrelil.
Vyšetrovanie podľa nej zároveň odhalilo, že útočník, ktorého meno polícia nezverejnila, v nedeľu v Zürichu na smrť ubodal svojho známeho.

Ozbrojený muž vnikol v pondelok v podvečerných hodinách do islamského modlitebného centra v Zürichu neďaleko miestnej hlavnej železničnej stanice a začal strieľať na prítomných.

Pri útoku boli zranené tri osoby vo veku 30, 35 a 56 rokov, pričom najstarší a najmladší z trojice utrpeli ťažké a tretí stredne ťažké zranenia.

Útočníkovi sa napriek takmer okamžitému zásahu policajných zložiek podarilo ujsť. O niekoľko hodín neskôr sa pod mostom, nachádzajúcim sa niekoľko stoviek metrov od islamského centra, našlo mŕtve telo, ktoré patrilo páchateľovi.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.