Parkland 15. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Susan Stocker/South Florida Sun-Sentinel)

Líder americkej belošskej ultranacionalistickej organizácie Jordan Jereb tvrdí, že Nikolas Cruz, podozrivý zo stredajšej streľby na floridskej strednej škole, pri ktorej zahynulo 17 ľudí, bol členom jeho skupiny a zúčastňoval sa polovojenských výcvikov v meste Tallahassee. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP.
Na snímke Nikolas Cruz

Jereb, vodca skupiny Milícia Floridskej republiky, uviedol, že jeho organizácia chce dosiahnuť, aby sa Florida stala rasovo čistým belošským štátom. Povedal, že skupina organizuje “spontánne a nepravidelné demonštrácie”, pričom sa usiluje nebyť súčasťou moderného sveta.
Jareb poznamenal, že Cruza nepozná osobne, a že “konal na vlastnú päsť a jedine on je zodpovedný za to, čo urobil.” Tiež dodal, že Cruz mal “problémy s dievčaťom” a myslí si, že načasovanie útoku na Deň svätého Valentína nebolo náhodné.
Devätnásťročného Nikolasa Cruza obvinili po streľbe na floridskej strednej škole v meste Parkland zo 17 úkladných vrážd a súd vo štvrtok nariadil jeho väzobné stíhanie bez možnosti zloženia peňažnej záruky. Stredajší masaker je najkrvavejšou streľbou v škole v USA za posledných päť rokov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.