Paríž 7. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Kamil Zihnioglu)
 
Devätnásťročný Francúz, ktorý sa snažil v sobotu zaútočiť na bezpečnostné sily pri Eiffelovej veži v Paríži, sa podrobuje psychiatrickým vyšetreniam s cieľom zistiť, či je možné ho trestne stíhať za previnenia týkajúce sa terorizmu.

Na snímke policajti stoja pred Eiffelovou vežou

Podľa úradov mladého muža prepustili z psychiatrickej nemocnice krátko pred incidentom. Nikto pri ňom neutrpel zranenia, aj keď Eiffelovu vežu preventívne evakuovali.
Incident sa stal v sobotu okolo 23.30 h, keď muž oblečený v tričku parížskeho futbalového klubu Paríž St. Germain (PSG) na kontrolnom stanovišti sotil do strážnika a potom s výkrikom “Alah je veľký!” vytiahol nôž. Narušiteľa sa však podarilo veľmi rýchlo premôcť a zadržať.
Zástupca súdu uviedol, že psychiatri dnes vyšetrovali podozrivého, pričom polícia sa snaží zistiť viac o jeho motívoch. Podľa predstaviteľa blízkeho vyšetrovateľom mal muž kontakty s militantom z Islamského štátu, ktorý ho povzbudil k útoku na bezpečnostné zložky.
Ich príslušníci strážiaci významné francúzske lokality boli v priebehu minulého roka viackrát cieľom násilných útokov, dodáva agentúra AP.
Príspevok Útočník spod Eiffelovej veže podstupuje psychiatrické vyšetrenia zobrazený najskôr Hlavné správy.