Londýn 21. mája 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Matt Dunham)

Prestávkou spôsobenú pandémiou koronavírusu využívajú viaceré futbalové kluby aj na to, aby absolvovali rokovanie o nových zmluvách so súčasnými hráčmi. Výnimkou nie je ani londýnsky tím FC Chelsea, stabilný účastník Premier League sa dohodol na predĺžení spolupráce hneď s dvoma. Nové kontrakty totiž podpísali útočník Olivier Giroud a brankár Willy Caballero. Obaja tak budú na Stamford Bridge pôsobiť aj v sezóne 2020/2021

Na snímke hráč Olivier Giroud z Chelsea

Najmä v prípade Girouda sa veľmi intenzívne hovorilo o jeho možnom odchode, keďže jeho predchádzajúca zmluva platila iba do do konca pandémiou prerušenej sezóny 2020/2021. V prípade, ak by kontrakt nepredĺžil, na spadnutie bol údajne jeho odchod do talianskeho Lazia Rím. Tridsaťtriročný francúzsky reprezentant si však vybral zotrvanie v Londýne. Do Chelsea prišiel v roku 2018 z iného londýnskeho mužstva FC Arsenal, za „The Blues“ absolvoval 49 duelov a strelil v nich sedem gólov.

Aj Caballerov predchádzajúci kontrakt platil iba do leta 2020. Rovnako ako Giroud podpísal nový platný na ďalší rok. „Pre každého sú teraz ťažké časy, preto si vážim šancu pokračovať v klube,“ cituje Caballera oficiálny web FC Chelsea.

Zdroj