Útočníci Miklík a Bartek mieria do Zvolena

Zvolen 25. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)

Vedenie hokejového klubu HKM Zvolen je blízko k dohode s dvomi posilami do ofenzívy. Pod Pustý hrad mieria útočníci Michel Miklík a Martin Bartek. Informáciu prinieslo pondelňajšie vydanie denníka Šport.
Na snímke Michel Miklík

Miklík začal aktuálnu sezónu v prvoligovom tíme HC Osmos Bratislava. V troch dueloch dosiahol bilanciu tri góly a dve asistencie. V Tipsport Lige krátko pôsobil aj v minulej sezóne, v ktorej odohral osem zápasov v drese HC Košice (bilancia 7+3). Neskôr však zamieril do Komety Brno a sezónu dohral vo fínskom klube JYP Jyväskylä.
Pre 37-ročného Barteka by išlo o návrat do najvyššej slovenskej súťaže po 11-tich rokoch. V nej obliekal dresy rodného Zvolena i Slovana Bratislava. Sezónu 2016/2017 strávil v druhej najvyššej nemeckej súťaži, predtým šesť rokov pôsobil v českej extralige. V najvyššej slovenskej súťaži doteraz odohral celkovo 157 zápasov, v ktorých získal 183 kanadských bodov. V sezóne 2003/2004 ovládol produktivitu celej ligy, keď v 65 zápasoch získal až 98 bodov. V zbierke má aj majstrovský titul z roku 2005 v drese Slovana. Pôsobil aj v nižších zámorských súťažiach, v Európe si vyskúšal aj ligy vo Fínsku, Švédsku i Rusku.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.