Bratislava 5. apríla 2018 (HSP/Foto: TASR- KR PZ)
 
V noci zo stredy na štvrtok si hliadka v Senci všimla BMW s podozrením, že vodič môže byť pod vplyvom návykovej látky, a tak ho chcela zákonným spôsobom zastaviť. No vodič vo veľkej rýchlosti pre policajtmi unikal

Ilustračné foto

Išlo však o mladú vodičku, ktorá nereagovala na výzvy zastaviť vozidlo. Naopak, plnou rýchlosťou unikala v smere na obec Blatné, zišla na diaľnicu D1 a pokračovala do Bratislavy.
Hliadka sa opakovane snažila zákonným spôsobom zastaviť ju pomocou výstražného svetelného a zvukového zariadenia, no ani na to vodička nereagovala. Zastavila až na Račianskej ulici v Bratislave, ale len tým, že vošla do električkového koľajiska a krátko na to narazila do autobusu MHD.
Hliadka až vtedy zistila, že ide o ženu, ktorá v tom momente javila známky bezvedomia. Z dôvodu podozrenia na vážne ohrozenie života a zdravia vodičky hliadka rozbila okno, na čo sa vodička prebrala a následne bola zatknutá.

Neskôr bolo zistené, že 20-ročná vodička viedla vozidlo v čase, kedy ho mala zakázané viesť, čím vzniklo podozrenie z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. V súčasnej dobe prebieha ďalšie vyšetrovanie.
 
Príspevok Útla vodička unikala pred policajtmi, zastavil ju až autobus zobrazený najskôr Hlavné správy.