Bratislava 25. novembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)
 
Najpočetnejšie zastúpenie na slovenskom pracovnom trhu majú občania Srbska, ktorých ku koncu minulého mesiaca na Slovensku pracovalo vyše 14,4 tisíca.

Ilustračné foto

Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku ku koncu októbra presiahol 65 tisíc. Oproti koncu septembra tohto roka ide o nárast o 810 osôb, v porovnaní s koncom októbra vlaňajška počet cudzincov pracujúcich na Slovensku stúpol o 17,4 tisíca. Najpočetnejšie zastúpenie na slovenskom pracovnom trhu majú občania Srbska. Tých na Slovensku ku koncu októbra pracovalo vyše 14,4 tisíca, čo je medziročne viac o 2,9 tisíca osôb. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
Na druhej priečke sú občania Rumunska, ktorých ku koncu desiateho mesiaca tohto roka prišlo za prácou na Slovensko 10,3 tisíca. Medziročne tak počet občanov Rumunska pracujúcich na Slovensku stúpol o 1,6 tisíca. Nasleduje Ukrajina, ktorá zaznamenala na konci minulého mesiaca 10,1 tisíca svojich občanov pracujúcich na Slovensku. Oproti októbru minulého roka ich počet vzrástol o 6,2 tisíca osôb.
Takmer tretina cudzincov na Slovensku pracovala ku koncu októbra tohto roka v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 20,5 tisíca cudzincov. Nasleduje okres Trnava, ktorý v rovnakom období zaevidoval 9,8 tisíca zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Malackách vykázal 2,5 tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len deväť cudzích štátnych príslušníkov pracovalo v októbri tohto roka v okrese Medzilaborce.
 
Príspevok Ústredie práce: Na Slovensku už pracuje vyše 65-tisíc cudzincov zobrazený najskôr Hlavné správy.