Bratislava 22. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:PrintScreen:Youtube)

Dňa 13. októbra 2016 podala predsedníčka Ústavného súdu Slovenskej republiky Ivetta Macejková sťažnosť pre porušenie čl. II bodu 1 a 2 a čl. III bodu 6 Etického kódexu novinára denníkom SME vydávaným spoločnosťou Petit Press, a. s.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Sťažnosť v predmetnej veci smerovala proti článkom denníka SME s nadpismi „Sudcovia nekonali, nič sa im nestalo“, resp. „Kauzu Cervanová brzdila aj šéfka Ústavného súdu“, resp. „Za prieťahy v kauze Cervanová mohla aj šéfka Ústavného súdu“. Tlačová rada Slovenskej republiky ako výkonný orgán Asociácie na ochranu novinárskej etiky na svojom zasadnutí 12. decembra 2016 sťažnosť predsedníčky Ústavného súdu Slovenskej republiky prerokovávala.

Výsledkom zasadnutia Tlačovej rady Slovenskej republiky v predmetnej sťažnosti bolo Rozhodnutie 16/2016:

„Tlačová rada Slovenskej republiky konštatuje, že uverejnením článku „Sudcovia nekonali, nič sa im nestalo“ s pokračovaním pod názvom „Kauzu Cervanová brzdila aj šéfka Ústavného súdu“ v denníku SME, dňa 18. júla 2016, na titulnej strane a strane 4 porušil denník SME čl. II. bod 1, 2 a čl. 3 bod. 6 Etického kódexu novinára. Tlačová rada vyslovuje nad konaním denníka SME znepokojenie. Vyzýva vydavateľa odporcu, aby uverejnil toto rozhodnutie v najbližšom možnom vydaní svojho periodika po doručení tohto rozhodnutia.“

TASR o tom informovala Martina Ferencová z Tlačového a informačného odboru Ústavného súdu SR.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.