ÚŠP začal trestné stíhanie ohľadom článku v časopise Zem a Vek

Bratislava 6. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:Zem a vek)

Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) začal trestné stíhanie ohľadom historických citátov publikovaných v májovom čísle časopisu Zem a Vek. Informovala o tom jeho hovorkyňa Jana Tökölyová.
Ilustračné foto

ÚŠP začala trestné stíhanie vo veci ešte 5. mája, a to pre prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia v súbehu s prečinom podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti. Dôvodom sú historické citáty v článku s názvom „Klin židov medzi Slovanmi“.
Tie dosiaľ nezistený páchateľ, vystupujúci pod menom Tibor Eliot Rostás, využil podľa prokuratúry tak, že čitateľovi predkladá tvrdenia, že aj v súčasnej dobe sú pôvodom zlej spoločenskej situácie zásahy židovskej komunity, ktorá rozvracia súčasnú spoločnosť, a uvedenými tvrdeniami vyvoláva nenávisť a potrebu zásahu voči židovskej komunite v Slovenskej republike, objasnila Tökölyová.
„Citovaný článok v časopise Zem a Vek je distribuovaný a predávaný na území SR a voľne zakúpiteľný v bežnom náklade ľubovoľnými osobami, a teda neznámy páchateľ vyššie popísaným konaním a zverejnením tohto článku v publikovanom kontexte v ňom uvedených vyjadrení verejne hanobí židovský národ, židovskú národnosť a židovské náboženstvo a podnecuje k nenávisti voči tomuto národu a národnosti,” doplnila hovorkyňa ÚŠP.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)