New York 15. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Seth Wenig)
 
Spojené štáty znepokojuje údajné rozsiahle nedodržiavanie sankcií voči Severnej Kórei, ktorých cieľom je dosiahnuť, aby sa táto izolovaná komunistickí krajina vzdala svojho jadrového programu. Na pondelok preto USA zvolali mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN, informovala v sobotu agentúra DPA.

Ilustračné foto

“Vzhľadom na nedávne úsilie niektorých členských štátov o marenie či bránenie v implementácii sankcií voči Severnej Kórei, zvolali Spojené štáty naliehavé zasadnutie Bezpečnostnej rady Organizácie spojených národov,” uvádza sa vo vyhlásení americkej misie pri OSN.
Zasadnutie je naplánované na 10.00 h miestneho času (16.00 h SELČ), pričom na jeho programe má byť diskusia o “implementácii a presadzovaní sankcií OSN voči Severnej Kórei”.
USA vo štvrtok obvinili Moskvu z toho, že pozmenila nezávislú správu predloženú BR OSN, aby zakryla náznaky, že ruské spoločnosti porušovali sankcie voči KĽDR.
 
Príspevok USA zvolali na pondelok zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN ohľadom porušovania sankcií voči KĽDR zobrazený najskôr Hlavné správy.