New York 26. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jose Luis Magana)
 
Spojené štáty vyzvali v utorok Bezpečnostnú radu OSN (BR OSN), aby tento týždeň hlasovala o návrhu rezolúcie vyzývajúcej Venezuelu na vpustenie dodávok humanitárnej pomoci na svoje územie. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie osobitného vyslanca americkej vlády pre Venezuelu Elliotta Abramsa

Na snímke osobitný vyslanec USA pre Venezuelu Elliot Abrams

“Tento týždeň predložíme rezolúciu, ktorá bude určite žiadať o vpustenie humanitárnej pomoci do Venezuely,” povedala Abrams pred utorňajším mimoriadnym zasadnutím BR OSN, ktorého témou bude aj kríza vo Venezuele.
Cez víkend došlo na venezuelsko-kolumbijských hraniciach ku krvavým zrážkam, pri ktorých bezpečnostné zložky prekazili pokusy prívržencov venezuelského opozičného lídra Juana Guaidóa dostať do Venezuely dodávky potravín a liekov poskytnutých prevažne Spojenými štátmi. Štyria ľudia prišli pri násilnostiach o život a stovky ďalších utrpeli zranenia.
Situáciou vo Venezuele sa bude v utorok na žiadosť USA zaoberať mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN.
 
Príspevok USA vyzvali Bezpečnostnú radu OSN, aby hlasovala o vpustení humanitárnej pomoci do Venezuely zobrazený najskôr Hlavné správy.