USA/Rusko 23. februára 2018 (HSP/Sputnik/Foto:wikipedia)

USA sa vzdávajú plánov na rozmiestnenie okrídlených rakiet s jadrovým vybavením so základňou na mori, ako to stojí v novej doktríne, ak bude Rusko dodržovať Zmluvu o likvidácii rakiet stredného a krátkeho doletu, prehlásil zástupca asistenta ministra obrany pre otázky jadrovej a obrannej politiky Robert Soofer.
Ilustračné foto

„V doktríne sa hovorí, že ak začne Rusko znovu dodržovať Zmluvu o likvidácii rakiet, zaháji jednanie o znížení počtu taktických jadrových zbraní, ak zmení svoje agresívne geopolitické správanie na svetovej aréne, potom si môžeme pohovoriť o okrídlenej rakete so základňou na mori a nebude treba ju rozmiestňovať,” povedal na washingtonskom summite o jadrovom zadržovaní.
Soofer tiež vyslovil obavy kvôli tomu, že Rusko podľa jeho slov zvyšuje zásoby nestrategických jadrových zbraní.
„Posúdili sme ruskú stratégiu, ruskú doktrínu, vojenské cvičenia… a vidíme, že musíme niečo urobiť, aby sme na to reagovali, nemáme inú voľbu,” povedal v pasáži o novej jadrovej doktríne.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.