Washington 11. marca 2018 (HSP/Foto: wikipedia)

Týždeň po posolstve ruského prezidenta federálnemu zhromaždeniu vieme vysloviť predbežnú odpoveď na otázku, ako úspešne bola informácia Kremľa donesená do mozgov západných partnerov

Pentagon, budova ministerstva obrany USA

Treba priznať, že „seriózne“ vnímanie ostro a osviežujúco kontrastuje so zvyčajnou hystériou iracionálnych rusofóbskych síl hovoriacich o tom, že Kremeľ blufuje, že už sa úplne zbláznil, že je pripravený zničiť celý svet a preto ho treba zastaviť.
Podobnú úroveň „zdravého myslenia“ predviedli štátni i vojenskí predstavitelia štátov NATO, v prvom rade USA. Najpríznačnejšia je však v tejto súvislosti reakcia Pentagonu. Je mimoriadne dôsledná a vyvážená.
Úplne prvým komentárom Pentagonu bolo vyhlásenie, že informácie o novej ruskej výzbroji ho „neprekvapili“. Ba dokonca, že s tým kalkulovali aj vo svojej činnosti.
Neskôr nasledovala rozšírená reakcia. Konkrétne námestník ministra obrany John Rudd počas hodiny otázok a odpovedí vo výbore pre ozbrojené sily USA amerického senátu urobil niekoľko významných vyhlásení. Po prvé, že americkí vojaci sú oboznámení, že Rusko konštruuje novú výzbroj. Po druhé, že Pentagon je rozčarovaný formou, ktorou ich prezident RF predstavil. Po tretie, na priamu otázku senátorov Rudd oznámil, že protiraketová obrana USA nie je spôsobilá postaviť sa strategickým silám Ruska a Číny.
Takýmto spôsobom Pentagon, ktorého slovo je v tejto oblasti asi najdôležitejšie, predviedol v danej situácii pokojný profesionálny prístup.
Podľa ria.ru, srspol.sk

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.