Washington 6. januára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Administratíva dosluhujúceho prezidenta USA Baracka Obamu uvalila vo štvrtok sankcie na syna bývalého vodcu al-Káidy Usámu bin Ládina.

Americký Štátny department dospel k záveru, že Hamza bin Ládin sa aktívne angažuje v teroristickej činnosti a predstavuje preto hrozbu pre národnú bezpečnosť Spojených štátov. Jeho meno bolo zaradené na zoznam teroristov, čím mu bol zamedzený prístup do amerického finančného systému.

Na snímke je vtedajší vodca teroristickej siete al-Káida Usáma bin LádinNa snímke je vtedajší vodca teroristickej siete al-Káida Usáma bin Ládin

Hamza bin Ládin, narodený v roku 1989 v Saudskej Arábii, sa stal oficiálnym členom al-Káidy iba pred troma rokmi. Jeho otec Usáma zahynul v roku 2011 pri zásahu amerického komanda v Pakistane.

Vlani Hamza bin Ládin zverejnil zvukovú nahrávku, v ktorej vyzval moslimov na páchanie teroristických útokov v západných metropolách. Konkrétne apeloval na odhodlaných jednotlivcov, aby útočili na americké, francúzske a izraelské ciele vo Washingtone, v Paríži a Tel Avive.