USA uvalili nové sankcie na čínske a severokórejské spoločnosti

USA uvalili nové sankcie na čínske a severokórejské spoločnosti

Washington 21. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Ahn Young-joon)

Spojené štáty oznámili v utorok uvalenie nových sankcií na čínske a severokórejské subjekty vrátane obchodných spoločností a plavidiel. Všetky sú podozrivé z toho, že Pchjongjangu napomáhajú pri programe vývoja jadrových zbraní. Informovala o tom agentúra Jonhap.
Muž sleduje na TV obrazovke miestne správy, kde ukazujú amerického prezidenta Donalda Trumpa (vľavo) a severokórejského lídra Kim Čong-una na železničnej stanici v Soule

K oznámeniu došlo deň po tom, ako americký prezident Donald Trump opäť pridal Severnú Kóreu na zoznam štátov podporujúcich terorizmus, aby tak na KĽDR vyvinul v súvislosti s jej vývojom jadrových zbraní čo najsilnejší tlak.
Americké ministerstvo financií uviedlo, že medzi najnovšie sankcionovanými je jeden čínsky občan, 13 čínskych a severokórejských právnických subjektov a 20 plavidiel vlastnených severokórejskými lodnými spoločnosťami.
Americký minister financií Steven Mnuchin uviedol, že Spojené štáty sú rozhodnuté vyvinúť “maximálny tlak” na KĽDR prostredníctvom obmedzenia jej vonkajších zdrojov príjmov. Sankcionovaným subjektom je zakázaný prístup do amerického finančného systému a obchodovanie s americkými občanmi.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

ZDROJ >>

Komentujte :)