Washington/Teherán 9. septembra 2019 (HSP/parstoday.com/Foto:TASR/AP-South Florida Sun-Sentinel-Joe Cavaretta)  

„Štátny department USA informoval o uvalení ďalších sankcií voči Kube. Štátny department USA v piatok, vítajúc sankcie voči Kube, vyhlásil, že Washington označil Havanu zodpovednou za podporu režimu prezidenta Venezuely Nicolasa Madura,“ uviedla to iránska informačná agentúra Pars Today

Ilustračné foto

Iránska agentúra pripomenula, že ministerstvo financií USA zaviedlo nové obmedzenia na peňažné prevody na Kubu pre členov kubánskej vlády a ich rodín, za účelom obmedzenia prístupu Havany k americkému finančnému systému.

V súlade s týmto rozhodnutím, občania Spojených štátov odteraz nebudú mať možnosť poslať peniaze príbuzným kubánskych štátnych úradníkov, ako aj príbuzným členov kubánskej vlády.

„Budeme aj naďalej hľadať spôsoby, aby kubánske úrady znášali zodpovednosť za svoje činy,“ cituje iránska informačná agentúra Pars Today výrok poradcu amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Johna Boltona na Twitteri.

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj