Washington 23. júla 2018 (HSP/Politexpert/Foto:Screenshot:YouTube)
 

Známy izraelský bezpečnostný odborník, politológ a analytik Jakov Kedmi na portáli Politexpert uviedol, že americký prezident Donald Trump sa nechystá predlžovať americké dobrodružstvo na Ukrajine, čím vyvoláva vlnu zúrivosti v radoch protitrumpovských elít. Problém na Ukrajine vznikol počas pôsobenia amerického prezidenta Obamu, no podľa Trumpa Ukrajina nemá žiaden význam pre bezpečnosť USA, preto Ukrajina stojí podľa Kedmiho mimo Trumpových záujmov.

Na snímke Jakov Kedmi

Jakov Kedmi uvádza, že Donald Trump je pragmatikom. Považuje Ukrajinu za problém ktorý nemá pre USA žiaden pozitívny význam a hodnotu. Existujúce Trumpove vyhlásenia na tému Ukrajina Kedmi považuje za prejav štandardnej rétoriky, podmienenej tlakom americkej protitrumpovskej opozície, v skutočnosti však Trumpa Ukrajina nezaujíma. Ukrajinci dúfali, že ich Američania budú podporovať aj naďalej, stretnutie v Helsinkách však nimi otriaslo.
Okrem Kedmiho aj iní experti uvádzajú, že v najbližších týždňoch sa môžeme stretnúť s novými a prekvapujúcimi aspektami v riešení ukrajinskej krízy.

Príspevok USA sa rozhodli ukončiť ukrajinské dobrodružstvo? zobrazený najskôr Hlavné správy.