Washington 28. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:Jason Greenblatt Twitter)

Dlho sľubovaný návrh Spojených štátov na mierové usporiadanie vzťahov medzi Izraelom a Palestínčanmi bude zverejnený až po skončení izraelských parlamentných volieb, ktoré sa budú konať 17. septembra. Informovala o tom v stredu agentúra AFP

Na snímke Jason Greenblatt

“Rozhodli sme sa, že našu predstavu o mieri (alebo jej časti) nezverejníme pred izraelskými parlamentnými voľbami,” uviedol na Twitteri Jason Greenblatt, poradca amerického prezidenta Donalda Trumpa pre Blízky východ.

Greenblatt svojím príspevkom na Twitteri reagoval rozruch, ktorý okolo načasovania zverejnenia amerického plánu vyvolali cez víkend nejednoznačné vyjadrenia amerického prezidenta.

Trump na stretnutí s egyptským prezidentom Abdalom Fattáhom Sísím počas summitu G7 vo Francúzsku okrem iného povedal: “Myslím si, že ešte pred voľbami uvidíte, o čom je tá dohoda”. Konštatoval tiež, že Palestínčania “by sa chceli dohodnúť” a obhajoval svoje rozhodnutie prerušiť pomoc USA pre agentúru OSN, ktorá pomáha palestínskym utečencom.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj