Washington 5. júna 2019 (HSP/Foto:Screenshot-Twitter)

Kritici Trumpovej administratívy vyjadrili znepokojenie nad tým, že projekt na Twitteri zameraný na dezinformácie v Iráne, je financovaný daňovými poplatníkmi. Ministerstvo zahraničných vecí preto pozastavilo financovanie týchto účtov na Twitteri. Informuje The Times of Israel

Projekt zameraný na Irán vznikol koncom minulého roka a jeho cieľom bolo odhaliť „nezákonný vplyv“ duchovného režimu v Teheráne, vrátane „manipulácie so sociálnymi médiami“.

Účet v angličtine, perzštine a príležitostne v arabčine bol financovaný Centrom pre angažovanosť štátu, ktoré je zodpovedné za boj proti zahraničnej propagande.

Niektorí americkí kritici tvrdej línie Trumpovej administratívy voči Iránu, ktorí sa obávajú, že by jeho politika mohla viesť k vojne, vyjadrili znepokojenie nad skutočnosťou, že boli z daného účtu kritizovaní a zároveň sa naznačovalo, že sú “bábkami režimu”.

Úradník ministerstva zahraničných vecí uviedol, že zatiaľ čo „veľká časť“ práce @ IranDisinfo je vítaná, ministerstvo „identifikovalo nedávne tweety, ktoré nespadajú do rámca projektu na boj proti propagande alebo dezinformáciám v zahraničí“.

V piatok „ministerstvo pozastavilo financovanie projektu Iran Disinfo, kým neprijme potrebné kroky na zabezpečenie toho, aby každá budúca činnosť zostala v rámci dohodnutého rozsahu práce,“ dodal.

IranDisinfo v minulosti kritizoval aj Jasona Rezaiana, novinára Washington Post, ktorý bol zadržiavaný rok a pol v Iráne. IranDisInfo na neho útočil za to, že využil svoj stĺpček v novinách, aby kritizoval Trumpov zákaz víz pre Iráncov a občanov niekoľkých ďalších moslimských krajín s tým, že Rezaian ako bývalý väzeň ignoroval neprávosti Teheránu.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj