Kyjev 29. júla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Viktor Tolochko)
 

Spojené štáty obnovia financovanie Ukrajiny, aby získali technické prostriedky pre colnú kontrolu, ktoré sa používajú na štátnych hraniciach. V rozhovore pre rádio Hlas Ameriky to uviedol Miroslav Prodan, zástupca hlavy Štátnej fiškálnej služby Ukrajiny. Informovala o tom agentúra UNN.

Ilustračné foto

„S americkým ministerstvom zahraničia sme viedli pomerne úprimný rozhovor. Prediskutovali sme možnosti obnovenia programu financovania, ktorý bol z rôznych dôvodov pozastavený. Predovšetkým to súvisí so zaistením technických prostriedkov pre colnú kontrolu na hraničnom priechode,” uviedol Prodan.
Podľa Prodana budú technické prostriedky dostatočne závažným argumentom a pomôžu colníkom zlepšiť ich prácu. Okrem toho zdôraznil, že boj proti pašeráctvu je prioritnou otázkou nielen na pozemných, ale tiež na morských a vzdušných hraniciach.
V júli sa Spojené štáty stali krajinou, ktorá na Ukrajine nakúpila najviac zbraní. Celkovo bolo v roku 2017 zakúpených viac než 15 000 samopaľov a guľometov, ale tiež 790 prenosných protitankových pušiek a granátometov ukrajinskej výroby.
 

Príspevok USA pomôžu Ukrajine v boji proti pašeráctvu zobrazený najskôr Hlavné správy.