Washington 17. septembra (TASR/HSP/Foto:Pexels)

Vyostrené politické rozdiely medzi obyvateľmi Spojených štátov po zvolení Donalda Trumpa za prezidenta spôsobili, že niektorí Američania sa rozhodli presťahovať sa do štátov s politickým zmýšľaním podobným či rovnakým, ako majú oni sami. To využili podnikavci a založili si firmy pomáhajúce s “politickým sťahovaním”. Informovala o tom verejnoprávna rozhlasová stanica NPR
Ilustračné foto

NPR priniesla príbeh priaznivca Republikánskej strany Tima Stokesa, ktorý prežil väčšinu svojho života v Kalifornii. Tento štát sa však podľa neho z roka na rok čoraz viac posúva politicky doľava a už je to preňho neznesiteľné. Cíti sa tam ako outsider.
S rodinou sa preto minulý mesiac presťahoval do Texasu, bašty Republikánskej strany. Verí, že v tomto štáte bude konečne obklopený ľuďmi, ktorí sa stotožňujú s jeho konzervatívnymi názormi.
“Texas sa stal magnetom pre konzervatívcov utekajúcich z liberálnych štátov, ako je Kalifornia,” uviedla NPR s tým, že Stokes je len jedným z veľkej vlny Kalifornčanov migrujúcich do Texasu.
Stokes využil pri sťahovaní pomoc firmy Konzervatívne sťahovanie, ktorej slogan znie: “Pomáhame rodinám presťahovať sa doprava.”
Firmu založil v máji tohto roka Paul Chabot po tom, ako sa so svojou rodinou tiež presťahoval z Kalifornie do Texasu. Odvtedy ho o pomoc požiadalo už 2000 rodín.
“Naše služby sa predávajú ľahko, pretože republikáni ako Stokes, ktorí sú uväznení v liberálnych štátoch, sa zúfalo chcú presťahovať,” povedal Chabot pre NPR.
Svojim klientom jednoducho pomáha s kúpou nového domu a jeho cieľom je založiť v Texase celé štvrte obývané výlučne konzervatívnymi republikánmi.
Starosta mesta McKinney, v ktorom Chabot žije, však upozornil, že takáto segregácia môže byť nebezpečná. Ľudia žijúci “v bublinách” potom podľa neho nevedia, ako reagovať, keď sa stretnú s človekom s inými názormi.