USA odmietli podpísať záväzok skupiny G7 z parížskej klimatickej dohody

Bologna 12. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Stephanie Lecocq)

Spojené štáty odmietli podpísať záväzok skupiny najvyspelejších krajín sveta G7, ktorý označuje parížsku klimatickú dohodu za “neodvolateľný” celosvetový prostriedok na riešenie klimatických zmien.
Na snímke prezident USA Donald Trump

Ministri životného prostredia zo skupiny G7 dnes, po dvojdňovom stretnutí v talianskej Bologni, vydali záverečné oficiálne vyhlásenie – prvé od oznámenia Spojených štátov, že odstupujú od parížskej klimatickej dohody.
V dodatku tohto záverečného komuniké USA uviedli, že sa nepripoja k ostatným šiestim krajinám a nepodporia ich parížske záväzky. V dodatku sa tiež uvádzalo: “Spojené štáty budú naďalej spolupracovať so zahraničnými partnermi takým spôsobom, ktorý je v súlade s našimi domácimi prioritami, chrániacimi silnú ekonomiku aj zdravé životné prostredie.”
Americký prezident Donald Trump tento mesiac už skôr oznámil, že USA odstupujú od klimatickej dohody. Skupinu G7 tvoria Británia, Francúzsko, Nemecko, Kanada, Japonsko, USA a Taliansko.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)