Bratislava 17. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Alex Brandon)

Americký prezident Donald Trump odložil rozhodnutie o uvalení ciel na dovoz áut a automobilových dielcov. Biely dom rozhodnutie odsunul o šesť mesiacov, aby poskytol viac času na rokovania o obchode s Európskou úniou a Japonskom. USA uvažovali o clách na autá a dielce do výšky 25 percent. Informoval o tom portál bbc.com

Na snímke Donald Trump

Americké ministerstvo obchodu skúmalo, či dovoz áut poškodzuje národnú bezpečnosť USA. Zistenia ministerstva neboli zverejnené. Prezident Trump však vo vyhlásení uviedol, že súhlasí so zisteniami štúdie, podľa ktorej dovoz osobných a nákladných vozidiel “oslabuje našu domácu ekonomiku”.

Európska únia hrozila, že prijme odvetu, ak USA zvýšia clá na import európskych áut. Eurokomisárka pre obchod Cecilia Malmstromová tento týždeň pre agentúru Bloomberg povedala, že EÚ už zvažuje, voči ktorým americkým produktom uplatniť vyššie clá.

SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establIšmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj