Los Angeles 28. októbra (TASR/HSP/Foto:TASR/Photo by Richard Shotwell/Invision/AP)

Amerického novinára Marka Halperina obvinili zo sexuálneho obťažovania ďalšie štyri ženy, čím ich počet stúpol na 12. Informovala o tom v sobotu agentúra AP
Na snímke novinár Mark Halperin

Jedna zo žien podľa spravodajskej televízie CNN údajne Halperina obvinila, že pred ňou onanoval. CNN tiež uviedla, že Halperin, ktorý je spoluautorom politického bestselleru Game Change (Prezidentské voľby), údajne ďalšiu ženu po tom, čo ho odmietla, pritlačil o sklenenú stenu jednej reštaurácie a vyhrážal sa jej, že jej zničí kariéru.
Všetky štyri ženy, ktorých mená CNN nezverejnila, uviedli, že k útokom došlo medzi rokmi 1988-2006, keď Halperin pracoval pre spravodajskú televíziu ABC News.
Halperin obvinenia, že pred niekým onanoval, fyzicky niekoho napadol alebo sa niekomu vyhrážal, poprel, a na Twitteri sa všetkým ženám, ktoré ho obviňujú z nevhodného správania, za spôsobenú psychickú traumu ospravedlnil.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.