Čína 2. marca 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Hamed Jafarnejad)

Na základe požiadaviek prezidenta Si Ťin-pchinga, ktorý po čínskej armáde žiada, aby bola pripravená „vyhrať akúkoľvek vojnu“, zväčšujú vojaci svoju vojenskú moc.
Ilustračné foto

Čínske média publikovali zatiaľ nevídané video svojich jadrových rakiet s plochou dráhou letu DF-10, ktoré sú schopné zasiahnuť americké základne v Japonsku a Južnej Kórei, informoval People’s Daily.
Na videu je vidieť vystrelenie šiestich týchto zbraní z korby nákladného vozu.
Raketa, ktorá má dolet až 930 míľ a unesie až 500 kilogramovú bojovú hlavicu, môže byť umiestnená na nákladnom voze, ponorke či bojovej lodi.
Niektoré varianty zbrane sú tiež vo verzii stealth či nadzvukovej verzii.
Podľa Davida Rocha, ktorý je prezidentom spoločnosti Independent Strategy nachádzajúcej sa v Londýne, spolu Čína a USA budú „takmer nevyhnuteľne” v konflikte, ktorý bude podobný studenej vojne.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.