New York 29. decembra (TASR/HSP/Foto:Wikipedia)

Hollywoodska herečka maďarského pôvodu Zsa Zsa Gaborová bude po pohrebe v Los Angeles pochovaná na cintoríne v Budapešti. V stredu to oznámil vdovec po herečke, nemecký princ Frédéric von Anhalt

384px-zsa_zsa_gabor_-_1959

Gaborová zomrela 18. decembra na srdcový infarkt vo veku 99 rokov vo svojej vile vo štvrti Bel Air v kalifornskom Los Angeles.

Herečka chcela odcestovať do rodnej Budapešti a vidieť ju ešte aspoň raz, kým zomrie, uviedol jej manžel (73).

Dodal, že boli s manželkou dlho v kontakte s jej vzdialenými príbuznými v Maďarsku, kde je pochovaný Gaborovej židovský otec.

Gaborová si s pomocou manžela dokonca už vybavila pas a debatovala s ním o lete do Európy, ktorý by si vyžadoval osobitnú asistenciu, pretože herečka bola od autonehody z roku 2002 pripútaná na invalidný vozík a v roku 2011 jej amputovali pravú nohu.

Avšak Gaborovej jediná dcéra, z herečkinho druhého manželstva s hotelovým magnátom Conradom Hiltonom, bola proti ceste do Maďarska, lebo sa obávala, že matka sa do Spojených štátov nevráti.

“Teraz je v urne, ale to nám nezabráni ísť do Budapešti,” povedal princ.

Filmová herečka – známa tým, že hrala samu seba a viedla búrlivý súkromný život – zomrela bez bolestí doma vo vile v Bel Air.

Princ Frédéric von Anhalt informoval, že pohreb sa bude konať v piatok 30. decembra v Beverly Hills v Los Angeles. Prežila 90 percent svojich priateľov a na pohreb ich nepríde veľa, pretože na Vianoce odcestovali mimo Kaliforniu, dodal vdovec.

Týka sa to aj herečkinej najbližšej žijúcej priateľky, kanadskej herečky Ruty Lee, a jej lekára, ktorý je na lyžovačke v štáte Colorado.

“Moja manželka si vybrala na smrť zlý deň. Mala zomrieť o týždeň skôr alebo v januári, keď už bude každý naspäť,” povedal manžel.