USA dočasne pozastavia vydávanie víz v Rusku

Moskva 21. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Carolyn Kaster)

Spojené štáty od stredy na osem dní pozastavia procedúru vydávania neimigrantských víz na svojom veľvyslanectve v Moskve. Konzuláty USA v Petrohrade, Jekaterinburgu a Vladivostoku nebudú vydávať víza až do odvolania. Oznámilo to dnes veľvyslanectvo USA v Moskve
Ilustračné foto

Podľa agentúry AP ide o reakciu na ruské nariadenie, aby USA do 1. septembra znížili počet pracovníkov svojho veľvyslanectva a všetkých troch konzulátov o 755, teda o dve tretiny. Väčšinu z týchto pracovníkov tvoria miestni občania.
Stalo sa tak po tom, čo americký Kongres schválil sankcie proti Rusku za údajné zasahovanie do prezidentských volieb v USA v roku 2016 a za jeho kroky na Ukrajine a v Sýrii, pripomenula AP.
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov na margo dnešného oznámenia o pozastavení vydávania víz konštatoval, že USA tým chcú dosiahnuť, aby Rusi cítili nespokojnosť s vlastnou vládou. Na otázku, ako teraz zareaguje Rusko, Lavrov odpovedal, že Moskva si oznámenie veľvyslanectva “preštuduje” a na rozdiel od americkej vlády “si nebude vylievať zlosť na občanoch USA”.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.