USA chcú začať vojnu na Blízkom východe, vyhlásil Chameneí

Teherán 6. decembra 2017 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/Office of the Iranian Supreme Leader via AP)

USA chcú začať vojnu na Blízkom východe, prianie “nepriateľov” vyhlásiť Jeruzalem za hlavné mesto Izraela svedčí o ich bezmocnosti, vyhlásil duchovný vodca Iránu ajatolláh Alí Chameneí.
Hovorca Bieleho domu skôr oznámil, že Trump oznámi 6. decembra prenesenie veľvyslanectva USA v Izraeli z Tel Avivu od Jeruzalema.
Na snímke iránsky najvyšší vodca Alí Chameneí

“Týranom je dnes Amerika, sionistický režim a všetci ich prisluhovači v regióne, ktorí chcú začať vojnu, čo majú tiež v pláne USA”, vyhlásil Chameneí, ktorého slová boli zverejnené na jeho Telegrame.
Najvyšší iránsky predstaviteľ tiež podotkol, že “vyhlásenie nepriateľmi ich priania vyhlásiť Jeruzalem za hlavné mesto okupovanej Palestíny je vyvolané ich slabosťou a bezmocnosťou,” a dodal, že Palestína bude slobodná.
“Majú spútané ruky v palestínskej otázke, a nemôžu dosiahnuť svoje ciele,” vyhlásil Chameneí.
Izrael vyhlásil Jeruzalem za svoje “jediné a nedeliteľné” hlavné mesto vrátane jeho východných štvrtí a historického centra, ktoré boli pred pol storočím odobraté Jordánsku a neskôr anektované. Svet neuznáva túto anexiu a pokladá štatút mesta za jeden z kľúčových problémov blízkovýchodného konfliktu, ktorý sa má riešiť na základe dohody s Palestínčanmi, ktorí si robia nárok na východnú časť Jeruzalema. v súvislosti s tým sa nachádzajú všetky zahraničné veľvyslanectvá v Tel Avive.
Kongres USA schválil ešte v roku 1995 zákon o prenesení veľvyslanectva v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzalema. Avšak kvôli spornému štatútu mesta a chúlostivosti tohto problému pre vzťahy s arabsko-moslimským svetom podpisujú ročne všetci americkí prezidenti vrátane Trumpa dokument, ktorý odkladá plnenie tohto rozhodnutia.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)